همه آنچه که باید در مورد میوه به بدانید

by میوه به in جولای 20, 2019

امروز برای شما در ( سایت میوه به ) درباره سوالی که از ما پرسیده بودید: همه آنچه که باید در مورد میوه به بدانید پرداخته ایم با ما همراه باشید.

به = Quince = رجال

شرح میوه به

درخت به، درخت کوچکی است به ارتفاع حداکثر پنج متر که شبیه درخت سیب است، میوه‌اش به رنگ زرد، آبدار و درشت تر از سیب است و در فصل پائیز می رسد. به، دارای بویی مطبوع و طعمی گوارا است، تخم میوه به را به‌دانه می‌گویند که دارای ماده لعابی است که اثر درمانی دارد که به نام‌های: بھی، آبی، توج نیز گفته شده است و بهترین به ایران، در اصفهان پرورش می یابد. «در جنس به، تنها یک گونه وجود دارد، درخت به، می تواند تا ۵۰ سال عمر کند و از ۵-۳ سالگی میوه تولید کند، در ایران، ۱۰ رقم مختلف شناخته شده که مهمترین آنها عبارتند از: مظاهری، حاجی رفیعی، گورتون شمس، که همگی متعلق به ناحیه اصفهان می‌باشند، و نیشابور نیز یک رقم مهم به دارد. ( اصول باغبانی 12 / ۳۹۷ )

همچنین بخوانید: میوه چیست؟

همه آنچه که باید در مورد میوه به بدانید

همه آنچه که باید در مورد میوه به بدانید

قسمت های مورد استفاده میوه به

قسمت‌های مورد استفاده درخت به عبارتند از: برگ، میوه میوه ( بهدانه )

در زبان عربی به را، سفرجل» می گویند. به را به صورت خام پخته، شربت، مربا، ژله، کمپوت و جوشانده مصرف میکنند که برای تقویت قلب و اعصاب مؤثر می باشد.

تذکرات برای میوه به

کرک با پرزی که روی به می باشد، هضمش سنگین است و برای حلق و صدا بسیار مضر می باشد، لذا باید قبل از خوردن به پرزهای روی آن را پاک نمود.

٢. کرک به، خونریزی زخم و بریدگی ها را بند می آورد، لذا می توان کرک به را سوزانده و آن را بر روی زخم قرار دهید.

همچنین بخوانید: آیا خوردن هسته زردآلو ضرر دارد؟

ترکیبات میوه به

در ۱۰۰ گرم میوه به مواد زیر یافت می شود:

 ١- پروتید ۱ گرم

 ۲.گلوسید ۲۶ گرم

٣- لیپید 5/0 گرم

۴- آب ۷۸ گرم

 ۵- به، سرشار از ویتامینهای B و A و املاح آهکی و تانن است.

۷- کالری (حرارت) ۱۱۲

همچنین این امکان وجود دارد تا شما سایت میوه به را اجاره یا خریداری کنید می توانید برای اطلاع از شرایط و جزییات این امکان با سایت بالاباش ما تماس بگیرید.

اگر سوالی در مورد میوه به دارید از ما بپرسید.

2 Comments
  1. […] امروز در سایت میوه به به خواص بینظیر این میوه پرداخته ایم شما در سایت میخوانید 39 تا از خواص بی نظیر ( میوه به ) که از آن خبر نداشته اید همچنین میتوانید مطلب قبلی که درباره میوه به تولید شده را بخوانید: همه آنچه که باید در مورد میوه به بدانید […]

Leave a Reply