39 تا از خواص بی نظیر ( میوه به ) که از آن خبر ندارید

by میوه به in جولای 20, 2019

امروز در سایت میوه به به خواص بینظیر این میوه پرداخته ایم شما در سایت میخوانید 39 تا از خواص بی نظیر ( میوه به ) که از آن خبر نداشته اید همچنین میتوانید مطلب قبلی که درباره میوه به تولید شده را بخوانید: همه آنچه که باید در مورد میوه به بدانید

خواص میوه به

١. کسی که سه روز ناشتا به بخورد، ذهن او صاف و حلم علم او بسیار می شود و از مکر شیطان و شیطانیان محفوظ می ماند. رسول گرامی اسلام (ص)

۲- به، قوه بینایی را زیاد می کند و محبت در قلب ایجاد می نماید و اگر زنان آبستن به بخورند، فرزندانشان نیکو (زیبا و شجاع) متولد می شوند. رسول گرامی اسلام (ص)

 ۳- به، دل را شاد و بانشاط، شخص بخیل را سخاوتمند و آدم ترسو را دلیر می کند. امام صادق عليه السلام

 ۴- خوردن به، برای ضعف قلب بسیار مفید است و معده را پاک می کند و ذهن را روشنی می‌بخشد و آدم ترسو را شجاع می‌کند. امام على عليه السلام

۵. کسی که در حال گرسنگی ( ناشتا ) به بخورد، آب ( نطفه ) او پاک و فرزند او نیکو می شود. امام صادق عليه السلام

۶- به، غم و اندوه را از بین می برد. امام صادق علیه السلام

 ۷- به میوه ای سرشار از تانن است که در معالجه اسهال و ورم روده بزرگ خیلی مؤثر است. به این منظور می‌توان ۴۰ تا ۵۰ گرم به را خرد کرده و مدت ۱۵ دقیقه در یک لیتر آب جوشانده و مصرف کنید.

۸- بهدانه، ورم معده را معالجه میکند، به این منظور باید چهار گرم بهدانه را در صد و بیست (۱۲۰) گرم آب سرد بخیسانید و سپس آن را آن قدر به هم بزنید تا مایعی به شکل سفیده تخم مرغ به دست آید، و پس از آن هر وقت تمایل داشتید مصرف کنید.

9-  جوشانده برگ درخت به، بیخوابی را درمان می کند، به این منظور باید یک مشت برگ‌های تازه و نورسته برگ به را به مدت ده دقیقه در یک لیتر آب جوش بریزید تا دم بکشد، و پس از صاف کردن آن را با شکوفه نارنج یا شکر یا عسل شیرین کنید و قبل از خواب، دو قاشق سوپ خوری از آن بنوشید.

۱۰ . جوشانده برگ به، (به روشی که گفته شد) بهترین راه درمان عصبانیت است.

۱۱ – لعابی که از خیس کردن چهار گرم به دانه بدست می آید.. علاوه بر معالجه گلودرد، تسکین سرفه، برای آرایش موی سر و آهار پارچه نیز بکار می رود.

۱۲ – اگر به را قطعه قطعه کنند و در آب بجوشانند، جوشاند مقوی به دست می‌آید که در عین حال قابض است و در مواردی که عمل هضم به زحمت صورت می گیرد مصرف می گردد.

۱۳ – جوشانده فوق در معالجه اسهال‌های سبک که بر اثر بیحال وتنبلی روده ها پیدا می شود و همچنین برای معده و روده ها فوق العاده فایده دارد.

۱۴ – اگر آب به را بگیرید و هم وزن آن شکر اضافه نمائید و بجوشانید تا به قوام آید شیرهای به وجود می آید که در معالجه ورم شدید امعاء بسیار مؤثر است.

39 تا از خواص بی نظیر ( میوه به ) که از آن خبر ندارید

39 تا از خواص بی نظیر ( میوه به ) که از آن خبر ندارید

۱۵ – چنانچه دم کرده ۳۰ گرم شکوفه به ( تازه یا خشک کرده ) آن را در یک لیتر آب با عرق بهار نارنج مخلوط کنند و بنوشند، خواب عمیق و راحتی به دنبال خواهد داشت.

۱۶ – ( به دارای ویتامین A ( آ ) است که در تجدید جوانی نقش دارد و همچنین دارای ویتامین B (ب) می باشد که در تعادل اعصاب مهم است.

۱۷ – به طبیعتی معتدل دارد و خوردن آن افسردگی و وسواس را از بین می برد و نشاط آور است.

۱۸ –  به برای تقویت اعمال معده مفید است.

۱۹ – خوردن به، ورم حاد روده، اسهال ساده، اخلاط خونی خونریزی های بواسیری و رحمی را معالجه می کند.

۲۰ – خوردن به و فرآوردهای آن مانع انداختن جنین زنها می شود. لذا مصرف به یا کمپوت و شربت آن رحم را تقویت می کند.

۲۱ – خوردن به و فرآورده های آن، میل به خاک و گل خوردن را بر مصرف می کند.

۲۲ – خوردن به، عرق بدن را خوشبو می کند.

همچنین بخوانید: 33 مورد از خواص بی نظیر بادام که شاید نمیدانید

۲۳ – به دانه برای درمان سرفه، خشونت حلق، رفع عطش، حرارت معده، رفع سوزش دهان و زبان، رفع گرفتگی صدا مفید است لذا باید ۳۰ گرم بهدانه را در نیم لیتر آب جوشاند، صبح و ظهر و شب یک استکان میل نمود و برای سوزش زبان مدتی آن را در دهان نگه داشت.

۲۴ – اگر ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم به دانه را در یک لیتر آب بجوشانید و روزی چند مرتبه بر پوست بمالید برای درمان سوختگی، سرمازدگی، ترک پستان و لب، ناراحتی بواسیر مفید است.

۲۵ – اگر گرد سوخته کرک به را بر روی زخم قرار دهند، خونریزی را بند می آورد.

۲۶ – اگر کمی برگ درخت به را با کمی بهار نارنج دم کرده و با سال با شگر مانند چای بنوشند برای معالجه تحریکات عصبی بسیار مؤثر است.

۲ – برای پانسمان زخم‌های سطحی بدن با شستشوی چشم در هنگام چشم درد می توان از محلول غلیظ جوشانده برگ درخت به استفاده نمود.

۲۸- خوردن روغن بها برای درمان اسهال مزمن، خلط خونی، ورم کنید، زخم معده و روده مفید است. (اگر آب به را با نصف مقدار آن، روغن زیتون مخلوط نموده و بجوشانند تا آنکه مقداری روغن باقی بماند، روغن به بدست می‌آید. )

۲۹ – مالش روغن به بر بدن برای درمان جرب (گال = بیماری پوستی انگلی واگیردار توأم با خارش) و شوره سر، شپش بدن سوزش دهان و دستگاه تناسلی زنانه مفید است.

۳۰ – مالیدن روزانه یک مرتبه روغن به بر کف دست یا پا از دفع عرف زیاد جلوگیری می کند. ( میوه درمانی / ۱۶۲ +خوردنیها و آشامیدنیها / ۳۸ + اسرار تندرستی / 188 )

۳۲ – آب به، معده کودک را پاک و اسهال را درمان می کند.

۳۳ – آب به، اعصاب کودک را نیرومند و به رشد و نمو او کمک می کند.  (طب الكبير / ۳۰۲ )

۳۴ – شربت به، دل را قوت می دهد و معده را تقویت می کند و اشتها آور است.

همچنین بخوانید: 55 مورد از خواص بینظیر انار که شاید نمیدانید

۳۵ – جویدن به دانه، کندی دندان را برطرف می کند.

۳۶ – شربت به لیمو، حرارت بدن را فرو می نشاند، برای تهیه شربت به لیمو، باید / ۲۵۰ گرم آب به را مخلوط با سرکه و آبلیموی صاف و گلاب هر یک به مقدار ۱۵۰ گرم به مراه ۳ کیلو قند بجوشانید تا به قوام آید. ( خواص میوه‌ها و سبزی‌ها / 52 )

۳۷ – به، به علت داشتن تانن، قابض است و میوه‌ای ضد اسهال است.

۳۸ – به، درمان تنبلی جدار روده ها و معده می باشد.

۳۹ – به، ضد خونریزی است و برای پاک کردن رحم تجویز می شود.